Články
- Všechny kategorie
- AI regulace
- Compliance
- COVID-19
- Duševní vlastnictví
- ESG
- Farmaceutické právo
- Flexinovela zákoníku práce
- Fúze a akvizice
- Insolvenční právo
- Korporace
- Novinky
- Občanské právo
- Obchodní právo
- Ochrana osobních údajů
- Ochrana spotřebitele
- Potravinové právo
- Pracovní právo
- Právo EU
- Právo ICT
- Právo technologií
- Právo životního prostředí
- Pro bono
- Procesní právo
- Restrukturalizace a insolvence
- Správní právo
- Trestní právo
- Ukrajina
- Whistleblowing
- Z kanceláře
- Zdravotnické prostředky
Pronájem bytu nebo domu k bydlení z pohledu pronajímatele, aneb na co si dát pozor: služby a jejich vyúčtování – Díl 2.
V prvním článku této minisérie jsme se zaměřili na samotnou způsobilost nemovitosti k dlouhodobému i krátkodobému pronájmu a rovněž i na praktické otázky a omezení pronajímatele při sjednávání nájemní smlouvy. V tomto druhém článku si představíme problematiku spojenou se službami – jejich sjednáním, rozúčtováním, vyúčtováním a s tím spojenými povinnosti pro pronajímatele a možná rizika při jejich nedodržení. Nájem …
Číst víceKateřina Musilová – nová koncipientka PEYTON legal
Naše kancelář přivítala nového člena týmu, Kateřinu Musilovou. Kateřina vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Během své dosavadní praxe působila v několika advokátních kancelářích různých velikostí, kde se věnovala zejména oblastem občanského práva, trestního práva a farmaceutického práva. Hovoří plynně anglicky, což jí umožňuje efektivně poskytovat podporu mezinárodním klientům. Když se zrovna nevěnuje právní …
Číst vícePronájem bytu nebo domu k bydlení z pohledu pronajímatele, aneb na co si dát pozor – Díl 1.
Máte byt či dům a chystáte se jej pronajímat? Investiční nemovitosti jsou v posledních letech středobodem zájmu nejenom drobných investorů. Právní řád České republiky ale klade na pronajímatele nemalé nároky a Vás tak čeká mnoho zásadních otázek a témat, které bude nutné aktivně vyřešit, než s pronájmem začnete. V této minisérii věnované pronájmu nemovitosti pro účely zajištění bytových …
Číst víceZaměstnanecké dílo a jeho praktické aspekty
V moderním byznysovém světě jsou informace, inovace a kreativita klíčovým kapitálem každého úspěšného podnikatele. Konkurenční výhoda podnikatele často spočívá nikoli v hmotném majetku, ale v originálních nápadech, know-how, softwarových či designových řešeních, a pro podnikatele je tedy nezbytné orientovat se v mechanismech práva duševního vlastnictví, které tato řešení (jakožto výsledky lidské tvůrčí činnosti) chrání. A právě …
Číst více