Co Vás zrovna
zajímá.

Udržitelný rozvoj – hrajeme za partnerství ke splnění cílů SDGs!

Asociace společenské odpovědnosti dne 13. srpna 2021 na Císařské louce pořádá druhý ročník turnaje v plážovém volejbale SDGs Beach Volleyball Cup 2021. PEYTON legal se jako hrdý člen a partner Asociace společenské odpovědnosti do turnaje přihlásil a sestavil tým, který bude smečovat za lepší svět.

O turnaji

Samotný turnaj se hraje podle platných pravidel beach volejbalu. Celkem 24 týmů bude nalosováno do skupin, kde se postupně utká v systému „každý s každým“. Vítězem se stává tým s nejvyšším počtem bodů za hru. Ze základní skupiny postoupí vítězná družstva, která budou hrát o 1. – 4. místo. Všechna utkání se budou hrát s unikátními SDGs volejbalovými míči. V týmu reprezentujícím naší advokátní kancelář se představí zejména partner Jakub Málek, advokát Tomáš Němec, advokátní koncipientka Zuzana Neubauerová, právnička Tereza Pšenčíková, právní asistentka Veronika Pečová a recepční Kristina Zdražilová.

Mimo vítězství na základě sportovních výkonů s sebou turnaj i tento rok přináší hlubší poselství. Kromě vítězství na body se hraje za Cíle udržitelného rozvoje (Sustainable Development Goals, tj. SDGs). Asociace společenské odpovědnosti věří, že právě globální cíle jsou jednou z cest, jak pomoci uzdravit planetu, ať už se jedná o pandemickou krizi nebo ekonomické či environmentální problémy.

Naše kancelář dlouhodobě podporuje činnosti Asociace a ráda šíří myšlenky, které Asociace prosazuje. Volejbalový turnaj je pak spojením dvou příjemných věcí – podpora činnosti Asociace a šíření myšlenek SDGs a společně stráveného odpoledne pro všechny pracovníky PEYTON legal,“ doplňuje motivaci k účastni na turnaji Jakub Málek, partner PEYTON legal.

Cíle udržitelného rozvoje

Cíli udržitelného rozvoje se rozumí soubor 17 Cílů udržitelného rozvoje (Sustainable Development Goals – SDGs), který byl představen Organizací spojených národů v roce 2015 a má pomoci v řešení ekonomických, sociálních a environmentálních problémů naší planety. SDGs přinášejí plán vedoucí k vymýcení extrémní chudoby, boji s nerovností a nespravedlností a k ochraně naší planety před změnou klimatu.

Více se o jednotlivých cílech udržitelného rozvoje (SDGs) můžete dozvědět zde: https://www.spolecenskaodpovednost.cz/sdgs/.

Každý z týmů si zvolil ten ze 17 globálních cílů, který je mu nejbližší a za který chce v turnaji hrát. Tým PEYTON legal se rozhodl hrát za globální cíl 17 „Partnerství ke splnění cílů“. „Vzhledem k tomu, že PEYTON legal je advokátní kanceláří, kdy naplňování jiných SDGs cílů by bylo poměrně problematické, ne-li nemožné, rozhodli jsme se pro cíl 17, jelikož nejlépe vystihuje přínos, který PEYTON legal může nabídnout. Nadšení právníci z PEYTON legal pomáhají na vícero partnerských projektech a v rámci pro bono aktivit, kdy poskytujeme naše odborné služby tak, kde je to nutné, a to s důrazem na projekty, které mají pozitivní dopad na naše okolí,“ shrnuje Jakub Málek.

O cíli 17 „Partnerství ke splnění cílů“ se můžete více dočíst i zde: https://www.spolecenskaodpovednost.cz/sdg/partnerstvi-ke-splneni-cilu/.

 

www.peytonlegal.cz

 

23. 07. 2021

 

 

Zpět na články