Co Vás zrovna
zajímá.

Jak napomáháme k plnění udržitelných cílů my?

Jako advokátní kancelář nemá PEYTON legal široké pole působnosti v plnění SDGs jako subjekty působící v jiných sférách, ale i přesto našla skulinku, jak pomoci společnosti a přesto zůstat ve striktně vymezených mantinelech advokátní praxe.

„Vzhledem k tomu, že PL je advokátní kanceláří, kdy naplňování jiných SDGs cílů by bylo poměrně problematické, ne-li nemožné, rozhodli jsme se pro cíl 17 „Partnerství ke splnění cílů. Nadšení právníci z PL pomáhají na vícero partnerských projektech a v rámci pro bono aktivit, kdy poskytujeme naše odborné služby tak, kde je to nutné, a to s důrazem na projekty, které mají pozitivní dopad na naše okolí,“ popisuje Jakub Málek.

 

 

V minulých letech se advokátní kancelář zavázala k partnerství vůči středisku Diakonie Rolnička, které pomáhá dětem i dospělým s mentálním a kombinovaným postižením.

V rámci pro bono aktivit PEYTON legal poskytla právní poradenství Zámku Břežany, p.o., která funguje jako domov pro osoby se zdravotním postižením.

Minulý rok, kdy naplno vypukla pandemie onemocnění COVID-19, PEYTON legal neváhala a svoji pomoc směřovala do nejvíce potřebných oblastí.

Na začátku koronavirové krize advokátní kancelář představila pro bono projekt Právní pomoc potravinám, který vznikl ve spolupráci s Potravinářskou komorou České republiky. Projekt pomáhal a nadále pomáhá a poskytuje bezplatné základní právní poradenství v oblastech obecných i specifických pro provozovatele potravinářských podniků.

Projekt je stále dostupný na webu (https://help.potravinycesko.cz/). Web obsahuje databázi položených právních otázek a na ně daných odpovědí řazenou do jednotlivých témat. Projekt vznikl za podpory Smartly a Pavel Babáček.

Dále advokátní kancelář darovala komunikační zařízení – tablety včetně příslušenství v podobě power bank a speciálních držáků – oddělení následné a rehabilitační péče Nemocnice Jindřichův Hradec. „Darovat tablety jsme se rozhodli za účelem umožnění kontaktu dlouhodobě léčených starších pacientů s jejich rodinami ve snaze zachovat jejich sociální kontakty v době pandemie COVID-19 a i po ní,“ rozvíjí myšlenku Jakub Málek, partner PEYTON legal.

 

Více informací o udržitelném cíli číslo 17 se dočtete zde: https://www.spolecenskaodpovednost.cz/…/partnerstvi-ke…/

 

www.peytonlegal.cz

 

12. 08. 2021

 

 

 

Zpět na články