Co Vás zrovna
zajímá.

PEYTON legal iniciovala sbírku oděvů pro Azylový dům sv. Terezie

PEYTON legal se v rámci Giving Tuesday rozhodla zorganizovat sbírku oděvů pro Azylový dům sv. Terezie v Praze – Karlíně. Azylový dom sv. Terezie v Karlíně poskytuje ubytování lidem bez přístřeší a pomáhá jim osvojit si návyky potřebné k tomu, aby dokázali dlouhodobě bydlení udržet. Pomoc azylového domu směřuje k tomu, aby lidé ohrožení sociálním vyloučením obnovili svou soběstačnost, dokázali se vrátit do běžného života a nezůstali závislí na sociálních službách. Lidem v produktivním věku pomáhá najít pracovní uplatnění. Svou materiální pomoc rozšířila i na lokální iniciativu v okamžiku, kdy do sbírky zapojila celý rozsáhlý areál Futurama Business Park, kde PEYTON legal sídlí. „Původně jsme plánovali sbírku uspořádat pouze mezi pracovníky PEYTON legal, avšak napadlo nás zkusit sílu našich sousedů v areálu a sbírku rozšířit pod naším vedením pro celý kancelářský komplex. Materiální a lokální pomoc tak má větší dopad,“ uvádí partner PEYTON legal, Jakub Málek.

Sbírka probíhala v listopadu. Dárci mohli nosit pro ně již nepotřebné, vytříděné oblečení na recepci jedné z budov v areálu dle potřeb a požadavků azylového domu. „Oblečení muselo být vyprané a vyžehlené. Azylový dům v seznamu potřebných oděvů uváděl zejména zimní oblečení jako např. teplé bundy, rukavice, čepice, svetry či zimní boty. Máme velkou radost, že se náš záměr pomoci ve větším měřítku podařilo naplnit a zapojila se většina firem v areálu. Lidé měli na vytřízení svých šatníků tři týdny, přičemž darované oděvy v taškách nebo pytlích nosili zaměstnancům recepce v naší budově a ti je poté ukládali do volných prostor na společné místo. Velmi si vážíme každého, kdo si našel čas a jakkoli přispěl do této sbírky. Celkem jsme do Azylového domu přivezli bez mála 100 tašek a pytlů s oděvy. Je skvělé vidět, že náš nápad realizace sbírky pro Azylový dům v celém komplexu měl opravdu smysl“ doplňuje office manažerka PEYTON legal, Patricie Chudáčková.

Pomoc poskytnutá PEYTON legal a dalšími přispěvateli přišla právě včas vzhledem k blížícímu se zimnímu období. Před Vánoci si dárci protřídili své šatníky a vyřadili kousky, které již nenosí či nepotřebují a svojí aktivitou pomohli lidem bez domova zůstat při mrazivých teplotách v teple a to zahřálo u srdce nejenom je, ale i zaměstnance Azylového domu sv. Terezie.

 

www.peytonlegal.cz

 

26. 11. 2021

 

 

Zpět na články