Co Vás zrovna
zajímá.

Právní pomoc potravinám v číslech

Právní pomoc potravinám brzy oslaví 1. narozeniny. Projekt advokátní kanceláře PEYTON legal ve spolupráci s Potravinářskou komorou České republiky vznikl na jaře minulého roku v reakci na první vlnu onemocnění COVID-19.

I rok poté Právní pomoc potravinám poskytuje základní právní poradenství zejména českým provozovatelům potravinářských podniků a ostatním producentům potravin, kteří jsou zasaženi krizí či vynakládají obrovské úsilí k udržení zásobování obchodů a obyvatel. Bezplatné právní poradenství se těší vysoké oblibě. Webové stránky úspěšného projektu navštívilo za uplynulý rok kolem 3.450 návštěvníků. „S ohledem na specifickou cílovou skupinu, kterou jsou především potravináři, je číslo návštěvníků dosahující skoro tři a půl tisíce velkým úspěchem,“ hodnotí Jakub Málek, partner PEYTON legal.

Webové stránky obsahují databázi položených právních otázek a na ně daných odpovědí řazenou do jednotlivých témat. Databáze je vytvářena z jednotlivých dotazů tazatelů a lze v ní vyhledávat. Celkově bylo odpovězeno na zhruba 40 přímých dotazů, které byly položeny prostřednictvím webových stránek, dalších přibližně 40 bylo zprostředkováno přes Potravinářskou komoru České republiky. „S prosbou o právní poradenství se na nás obrátilo cca 40 různých subjektů z potravinářství, a i další subjekty či jednotlivci,“ shrnuje Jakub Málek.

Nejčastěji se odpovídá na dotazy týkající se dopadů pandemie onemocnění COVID-19 na pracovní právo a vztahy se zaměstnanci. V databázi webových stránek je zodpovězeno taktéž mnoho dotazů směřujících na podpůrné programy od státu, např. Antivirus či COVID-Nájemné. „Vzhledem k nově přijatým vládním opatřením se pozornost aktuálně obrátila i na očkování. Zaměstnavatelé se rovněž nyní velmi zajímají o povinné testování svých zaměstnanců,“ doplňuje Jakub Málek.

A jaké dotazy byly nejčastěji vyhledávány?

 

Právní pomoc potravinám je nadále k dispozici pro Vaše dotazy na webové adrese https://help.potravinycesko.cz . Pokud nenajdete odpověď na svůj dotaz, může jej položit na webu přes tlačítko „Zeptejte se“ a právní tým advokátní kanceláře PEYTON legal vám brzy dotaz zodpoví.

 

www.peytonlegal.cz

 

19. 03. 2021

Zpět na články